VIVAX ACP-18CH50AUJI

VIVAX ACP-18CH50AUJI
ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (SEER/SCOP): A++ (6.57/4.02)
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ :5400.00 W
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ: 5800.00 W
ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ: 5270/5370 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ: 1650 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ:1500W
ПРОТОК НА ВОЗДУХ: 850.00 m3
КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ: 1.80 l/h
НИВО НА БУЧАВА: 43.00 dB
РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА: од -15   ДО 48
МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА: 12.00 kg
МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА: 35.00 kg
ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА: до 60 м2
ФРЕОН: R32
ФИЛТРИ: Bio-филтер, Филтер за прашина, Catalyst филтер
СМАРТ: WI-FI вклучено во уредот
ДИМЕНЗИИ НАДВ. ЕДИНИЦА: 1205 X 400 X 317 mm
ГАРАНЦИЈА: 3 години

Број на рати: 10 рати
  • Вкупно провизиjа (СВТ 51.09%): 12 450 ден
  • Вкупен износ за отплата: 62 450 ден
  • Датум на отплата: 23.10.2020
  • Износ на рата: 6 245 ден

Овој калкулатор е од информативен карактер, доколку сакате да го порачате овој продукт на рати, ставете го во кошничка, и на прозорецот за наплата изберете плаќање на рати со Kreddy.

37,990.00 ден

Достапно за одложена нарачка

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА

ПРОИЗВОДИТЕЛ

VIVAX

РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА

КАПАЦИТЕТ ГРЕЕЊЕ

5500 W

КАПАЦИТЕТ ЛАДЕЊЕ

5500 W

МОЌНОСТ (KW)

МОЌНОСТ (btu)

18000 btu

ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА

50~60m2

SMART/WI-FI

ДА

ГРЕЈАЧ ВО Н.ЕДИНИЦА

КОМПРЕСОР, КОНДЕНЗАТОР

Технологија

инвертер