TOSHIBA SHORAI EDGE J2KVSG-E

TOSHIBA SHORAI EDGE
ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (SEER/SCOP): A+++ (8.60/5.10)
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ: 4100.00 W
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ: 5300.00 W
ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ: 3500/4200 W
ВЛЕЗНА МОЌ НА ГРЕЕЊЕ: 900 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ: 1080 W
ПРОТОК НА ВОЗДУХ: 730.00 m3
КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ: 1.00 l/h
НИВО НА БУЧАВА: 23.00 dB
РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА: ОД -15  до +46
МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА: 10.00 kg
МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА: 30.00 kg
ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА: до 40 м2
ФРЕОН: R32
ФИЛТРИ: филтер до 25µ
ДИМЕНЗИИ НАДВ. ЕДИНИЦА: 780 X 550 X 290 mm
ГАРАНЦИЈА: 3 години

Број на рати: 10 рати
  • Вкупно провизиjа (СВТ 51.09%): 12 450 ден
  • Вкупен износ за отплата: 62 450 ден
  • Датум на отплата: 23.10.2020
  • Износ на рата: 6 245 ден

Овој калкулатор е од информативен карактер, доколку сакате да го порачате овој продукт на рати, ставете го во кошничка, и на прозорецот за наплата изберете плаќање на рати со Kreddy.

52,990.00 ден

На залиха (исто достапно за позадинска нарачка)

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Високи SCOP и SЕЕR од неверојатни 10,5 !!!
A+++  највисока енергетска класа при греење/ладењe
најнова Toshiba TWIN ROTTARY компресорска технологија
3D Air Flow, On-demand defrosting, плазма јонизирачки филтер
неделен и дневен тајмер, Colored LED (син/црвен) диспеј
нов систем на дување и тивка работа (помалку од 20dB)
опсег на работа ладење – надворешна температура од -10 ÷ 46­ oC
опсег на работа греење  – надворешна температура од -15 ÷ 24­ oC
EUROVENT серттификат за квалитет
ПРОИЗВОДИТЕЛ

TOSHIBA

ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА

КАПАЦИТЕТ ГРЕЕЊЕ

6000 W

КАПАЦИТЕТ ЛАДЕЊЕ

5000 W

МОЌНОСТ (KW)

МОЌНОСТ (btu)

12000 btu

ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА

30~40m2

РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА

Технологија

TWIN ROTTARY, инвертер

SMART/WI-FI

МОЖЕ ДА СЕ ДОДАДЕ