НЕМА ЗАЛИХА

GREE PULAR GWH12AGB-K6DNA1A

GWH12AGB-K6DNA1A
ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (SEER/SCOP):A++/A+ (6.1/4.0)
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ:3600.00 W
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ: 4000.00 W
ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ: 3200/3600 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ: 991 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ: 916 W
ПРОТОК НА ВОЗДУХ: 590.00 m3
КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ: 1.00 l/h
НИВО НА БУЧАВА: 41.00 dB
РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА:ОД -15   ДО 43
МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА: 8.00 kg
МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА: 25.00 kg
ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА: 30 м2
ФРЕОН: R32
ФИЛТРИ: Филтер за прашина, Bio-филтер
ДИМЕНЗИИ НАДВ. ЕДИНИЦА: 732 X 550 X 320 mm
ДИМЕНЗИИ ВНАТРЕШНА ЕДНИЦА: 779×260×185 mm
ГАРАНЦИЈА: 10 години ( посебни услови )

Број на рати: 10 рати
  • Вкупно провизиjа (СВТ 51.09%): 12 450 ден
  • Вкупен износ за отплата: 62 450 ден
  • Датум на отплата: 23.10.2020
  • Износ на рата: 6 245 ден

Овој калкулатор е од информативен карактер, доколку сакате да го порачате овој продукт на рати, ставете го во кошничка, и на прозорецот за наплата изберете плаќање на рати со Kreddy.

21,990.00 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

NEW 2020

ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА

,

ПРОИЗВОДИТЕЛ

GREE

КАПАЦИТЕТ ГРЕЕЊЕ

3500 W

КАПАЦИТЕТ ЛАДЕЊЕ

3200 W

МОЌНОСТ (KW)

МОЌНОСТ (btu)

12000 btu

ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА

20~30m2

РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА

SMART/WI-FI

МОЖЕ ДА СЕ ДОДАДЕ

Технологија

инвертер