13%

GORENJE SET REA 35TT

Ограничена количина за акциската цена

23,490.00 ден 26,990.00 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
ШифраКЛИН060 Категорија
GORENJE SET REA 35 TT
ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (SEER/SCOP): A++ (6.1/4)
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ: 4000.00 W
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ: 4200.00 W
ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ: 3400/3900 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ:  1140 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ: 1080 W
ПРОТОК НА ВОЗДУХ: 580.00 m3
КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ: 1.20 l/h
НИВО НА БУЧАВА: 56.00 dB
РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА: од -15   ДО 43
МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА: 7.50 kg
МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА: 24 кг
ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА: 35 м2
ФРЕОН: R32
ФИЛТРИ: Филтер Витамин C  каталитички “ silver ion “
ДИМЕНЗИИ НАДВ. ЕДИНИЦА: 660 X 483 X 240 mm
ГАРАНЦИЈА: 2 години

 

ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА

А++

ПРОИЗВОДИТЕЛ

GORENJE

РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА

-15°C ~+50°C

КАПАЦИТЕТ ГРЕЕЊЕ

3900 W

КАПАЦИТЕТ ЛАДЕЊЕ

3700 W

МОЌНОСТ (KW)

МОЌНОСТ (btu)

12000 btu

ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА

20~30m2

SMART/WI-FI

МОЖЕ ДА СЕ ДОДАДЕ