10%

FUEGO FGT-120INV

ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (SEER/SCOP): A++ (6.5/4.0)
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ :3870.00 W
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ: 3920.00 W
ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ: 3500/3520 W
ПРОТОК НА ВОЗДУХ: 550.00 m3
КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ:1.00 l/h
НИВО НА БУЧАВА:40.00 dB
РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА: од -15   ДО 50
ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА: 30 м2
ФРЕОН: R32
ФИЛТРИ:  Филтер за прашина
ВЛУЧЕН КИТ ЗА МОНТАЖА 3М
ГАРАНЦИЈА: 2 години

Број на рати: 10 рати
  • Вкупно провизиjа (СВТ 51.09%): 12 450 ден
  • Вкупен износ за отплата: 62 450 ден
  • Датум на отплата: 23.10.2020
  • Износ на рата: 6 245 ден

Овој калкулатор е од информативен карактер, доколку сакате да го порачате овој продукт на рати, ставете го во кошничка, и на прозорецот за наплата изберете плаќање на рати со Kreddy.

17,490.00 ден 19,490.00 ден

Достапно за одложена нарачка

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА

ПРОИЗВОДИТЕЛ

FUEGO

КАПАЦИТЕТ ГРЕЕЊЕ

3500 W

КАПАЦИТЕТ ЛАДЕЊЕ

3500 W

МОЌНОСТ (KW)

МОЌНОСТ (btu)

12000 btu

РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА

ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА

20~30m2

SMART/WI-FI

НЕ