7%

FUEGO FG-120

FUEGO FG-120
Сплит клима уред
Капацитет на ладење 3,50kW 12000Btu
Капацитет на греење 3.60kW 12500Btu
Auto restart
Работна температура:-7°C ~31°C
ладење:21°C~43°C
греење:-7°C~24°C
Ниво на бучава
внатрешна:38dB
надворешна:55dB
R410a еколошки фреон
гаранција 24 месеци

 

12,990.00 ден 13,990.00 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

 

ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА

A

ПРОИЗВОДИТЕЛ

FUEGO

КАПАЦИТЕТ ГРЕЕЊЕ

3700 W

КАПАЦИТЕТ ЛАДЕЊЕ

3500 W

МОЌНОСТ (btu)

12000 btu

МОЌНОСТ (KW)

ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА

20~30m2

РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА

-7°C ~+43°C