11%

CARRIER CRYSTAL 42QHC012D8SA

CARRIER CRYSTAL 42QHC012D8SA/38QHC012D8S
ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (SEER/SCOP):A+++ (6.7/5.1)
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ: 3900.00 W
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ: 4200.00 W
ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ: 3520/3800 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ: 1200W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ: 1100W
ПРОТОК НА ВОЗДУХ: 530 m3
КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ: 1.0 l/h
НИВО НА БУЧАВА: 20.00 dB
РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА: ОД -15  ДО 46
EUROVENT сертифицирана.
МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА: 8.5 kg
МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА: 27 kg
ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА: до макс. 35 м2
ФРЕОН: R32
ФИЛТРИ: HEPA, Vitamin C, Cold Catalyst, PreFilter, ION
ДИМЕНЗИИ НАДВ. ЕДИНИЦА: 770 X 555 X 300
ГАРАНЦИЈА:3 години ( без условна)

 

Број на рати: 10 рати
  • Вкупно провизиjа (СВТ 51.09%): 12 450 ден
  • Вкупен износ за отплата: 62 450 ден
  • Датум на отплата: 23.10.2020
  • Износ на рата: 6 245 ден

Овој калкулатор е од информативен карактер, доколку сакате да го порачате овој продукт на рати, ставете го во кошничка, и на прозорецот за наплата изберете плаќање на рати со Kreddy.

32,990.00 ден 36,990.00 ден

На залиха (исто достапно за позадинска нарачка)

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Carrier crystal клима уреди (R32):
екстремно тивок и штедлив клима уред
А+++ / А++ енергетска класа на ладење и греење
најнова 3D DC Inverter Toshiba Carrier компресорска технологија
функција Follow Me и Eco, Sleep, Silent режими на работа
Five action филтер за воздух за отстранување и на најмалите честички од воздухот
Golden Fin – антикорозивен и антибактериски слој врз топлинскиот изменувач
функција на самочистење, Eurovent сертификат
опсег на работа греење –надворешна температура од  -15 ÷ 24 C

 

ПРОИЗВОДИТЕЛ

CARRIER

ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА

КАПАЦИТЕТ ГРЕЕЊЕ

4200 W

КАПАЦИТЕТ ЛАДЕЊЕ

3700 W

МОЌНОСТ (KW)

МОЌНОСТ (btu)

12000 btu

ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА

30~40m2

РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА

Технологија

инвертер

SMART/WI-FI

МОЖЕ ДА СЕ ДОДАДЕ